DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Anna Netrebko

Anna Netrebko poprvé vystoupí v Praze
23. 11. 2012 Smetanova síň Obecního domu
 

V rámci evropského turné s koncertním provedením romantické opery Jolanta P. I. Čajkovského zavítá poprvé do Prahy hvězda operního Olympu Anna Netrebko. Titulní roli slepé princezny Jolanty, jíž vrátí zrak láska k rytíři Vaudémontovi, zpívala Anna Netrebko poprvé v roce 2009 v koprodukční inscenaci petrohradského Mariinského divadla a Festspielhausu v německém Baden-Badenu pod taktovkou Valerije Gergieva.  K paletě svých rolí, v nichž září na operní scéně, přidala tak další, neméně fascinující, jíž tleskalo publikum v Baden-Badenu, Petrohradě a v roce 2011 i v Salcburku. Na evropském turné s Čajkovského Jolantou doprovodí Annu Netrebko Slovinská filharmonie a francouzský dirigent Emmanuel Villaume. Projekt tohoto koncertního turné je srdeční záležitostí Anny Netrebko,  která si Prahu jako součást turné sama vyžádala!

 
V říjnu 2011 nové DVD
 
 
Německá firma Deutsche Grammophon vydá 14. 10. 2011 nové DVD. Záznam představení z Vídeňské státní opery - G. Donizetti: ANNA BOLENA.

 

Pražská komorní filharmonie vyrazí na turné s Annou Netrebko (12. 07. 2011)

Sopranistka Anna Netrebko vyrazí na konci července na koncertní turné s Pražskou komorní filharmonií, kterou povede švýcarský dirigent Marco Armiliato. Agenturu Mediafax o tom v úterý informovala mluvčí Monika Havlová.
Kromě sopranistky Anny Netrebko vystoupí i basbarytonista Erwin Schrott. Filharmonie a sólisté se na pódiu společně objeví 29. července na Königsplatzu v Mnichově, kde zazpívají klasické operní árie.
"Rusko-rakouská sopranistka Anna Netrebko stále patří k nejúspěšnějším operním divám současnosti, její životní partner Uruguayec Erwin Schrott se svým krásně zabarveným barytonem vystoupí po boku Anny Netrebko nejen na prvním z koncertů, ale také na všech dalších," uvedla Havlová. Na turné Netrebko doprovodí také tenorista Jonas Kaufmann, který si podle kritiků své publikum po celém světě získal svým silně emotivním hlasem a přirozeností pěveckého projevu.
Druhý z koncertů se uskuteční ve vídeňské Stadthalle 6. srpna a dále se ansábl se sólisty představí 16. srpna v berlínské Waldbühne.
Na návštěvníky koncertů čekají perličky z operního repertoáru a další překvapení, která si sólisté připravili. Koncert v Berlíně bude přenášet televize ZDF a z turné vznikne DVD nahrávka.
Autor: Kateřina Vlasáková

 
 
 Nápoj lásky, Mariinsky Theater, St. Petersburg 23. května 2011


 
V květnu nové DVD
 
Německá firma Deutsche Grammophon vydá 17. 5. 2011 nové DVD. Záznam představení z MET New York - G. Donizetti DON PASQUALE.
 

NOVÉ CD
 
 
Zde je možné si objednat CD: SuperStar Shop
 
Německá firma Deutsche Grammophon vydává v březnu 2011 nové CD „G. B. Pergolesi - Stabat Mater“.  Zpívají Anna Netrebko (soprán), Marianna Pizzolato (mezzosoprán). Dirigent: Antonio Pappano. Vyjde i speciální edice s DVD.
 
 
Zde je možné si objednat CD+DVD: SuperStar Shop